Program 34. delavnice

Vitel_logo1

34. delavnica o telekomunikacijah VITEL 2018


PROGRAM


Ponedeljek, 14. maja 2018


08:15—08:45         Registracija udeležencev

08:45—09:15         Uvodni in pozdravni nagovor

Tomi Mlinar, SIKOM

Sašo Tomažič, UL Fakulteta za elektrotehniko

9:15—10:30           1. SEKCIJA

P01 – Neprofitna družba – utopija ali nujnost – Sašo Tomažič, UL Fakulteta za elektrotehniko
P02 – Splošna uredba o varovanju osebnih podatkov malo drugače – Igor Osolnik, Marand

10:30—11:00          Odmor

11:00—12:30          2. SEKCIJA

P03 – Regulacija ključnih elementov interneta (varnost in zasebnost) – Katja Kmet, AKOS
P04 – Zagotavljanje varnosti komunikacijskih omrežij in storitev – Urban Kunc, AKOS
P05 – Nadzor ali svoboda? – Tony Štupar, SOEK

12:30—13:30           Kosilo

13:30—15:00          3. SEKCIJA

P06 – Kvantni internet – Boštjan Batagelj, UL Fakulteta za elektrotehniko
P07 – Varnost na področju DevOps – že v fazi načrtovanja – Mojca Ciglarič, UL Fakulteta za računalništvo in informatiko

15:00—15:30          Odmor

15:30—16:45          4. SEKCIJA

P08 – Zagotavljanje kibernetske varnosti – Janez Anžič, Rok Peršak, Telekom Slovenije
P09 – Implementacija zahtev GDPR v praksi, s posebnim pogledom na zdravstveno-medicinske podatke – Igor Osolnik, Andrej Orel, Marand

17:00—19:00           OKROGLA MIZA: “Zaupanje vreden internet”

19:00-21:00            Družabno srečanje


Torek, 15. maja 2018


 9:00—10:30           1. SEKCIJA

P10 – Uporaba slovenščine v elektronskih komunikacijah – Jože Unk, EZS
P11 – Vzročna povezava med informacijsko motnjo in zaupanjem na internetu – Tanja Pavleska, IJS
P12 – Ali lahko verjamemo kriptografiji? – Samed Bajrić, IJS

10:30—11:00           Odmor

11:00—12:30           2. SEKCIJA

P13 – Varnost v primeru medijskega strežnika, temelječega na WebRTC – Valerij Grašič, Ana Robnik, Grega Prešeren, Iskratel
P14 – Varnostni vidiki Iskratelovega NFV-oblaka pri upravljanju identitet in dostopa – Grega Prešeren, Gregor Koritnik, Jože Orehar, Ignac Zupan, Iskratel

12:30—13:30            Kosilo

13:30—15:00           3. SEKCIJA

P15 –  Demistifikacija tehnologije blokovnih verig – Tadej Hren, SI-CERT
P16 – IoT in verige podatkovnih blokov v sodobnih omrežjih IKT – Rudolf Sušnik, Peter Zidar, Primož Prevec, Gregor Bobnar, Telekom Slovenije
P17 – Testiranje odpornosti sistema na varnostne grožnje – Mirko Ivančič, Amiteh