Program 28. delavnice

Ponedeljek, 12. november 2012

08:00—08:45 Registracija udeležencev

08:45—09:00 Odprtje in pozdravni nagovor

9:00—10:45
1. sekcija – Uvodna predavanja
Smart City as an innovation engine: Case Oulu, Mika Rantakokko, Center for Internet Excellence, Oulu, Finland
IoT tehnologije in aplikacije, Urban Sedlar, Luka Mali, Mojca Volk, Janez Sterle, Andrej Kos, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, Laboratorij za telekomunikacije
Vpliv regulacije na pametna mesta, Katja Mohar Bastar, Agencija za pošto in elektronske komunikacije, Ljubljana

10:45—11:00 Odmor
Foto termin za vse udeležence pred Kongresnim centrom

11:00—12:00
2. sekcija – Omrežni vidiki pametnih mest
Vloga operaterjev telekomunikacijskih omrežij pri razvoju pametnih elektro-energetskih omrežij, Simeon Lisec, Radovan Sernec, Fedor Gabrovšek, Blaž Peternel, Telekom Slovenije d.d.
Vloga eksperimentalnega senzorskega omrežja LOG-a-TEC pri razvoju senzorske infrastrukture in storitev, Miha Smolnikar, Mihael Mohorčič, Odsek za komunikacijske sisteme, Institut “Jožef Stefan”

12:00—13:00 Kosilo

13:00—14:30
3. sekcija – Tehnologije pametnih mest
Leveraging technology evolution for better, sustainable cities, Roberto Saracco, EIT ICT Labs
“Safe City” – an Open and Reliable Solution for a Safe and Smart City, Fedorov Vitalij, ZAO IskraUralTEL, Ana Robnik, Terekhov Alexey, Iskratel, d.o.o., Kranj
Vseprisotnost geolokacije in geovizualizacije v konceptu pametnih mest, Dalibor Radovan, Geodetski inštitut Slovenije, Ljubljana

14:30—15:00 Odmor

15:00—16:30
4. sekcija – Pametni dom
Pametna zgradba – osnovni gradnik pametnega mesta, Robert Rozman, Fakulteta za računalništvo in informatiko, Ljubljana
Načrtovanje pametnega doma v funkciji doseganja višje stopnje e-vključenosti in socialne vključenosti, Vesna Dolničar, Fakulteta za družbene vede, Ljubljana
Projekt INNOVAge, Gregor Steklačič, Center za razvoj Litija

17:00—18:30 OKROGLA MIZA
Vloga pametnih mest v konceptu pametnih občin, vodi Janez Bešter, Fakulteta za elektrotehniko

19:00—22:00 SPREJEM IN SVEČANA VEČERJA

Torek, 13. november 2012

08:30—10:00
1. sekcija – Primeri iz prakse
SmartSantander – a smart city experimental platform, Srdjan Krčo, Stevan Jokić, Joao Fernandes, Luis Sanchez, Michele Natti, Evangelos Theodoridis, Divna Vučković, Ericsson, Serbia; Alexandra Institute, Denmark; University of Cantabria, Spain; University of Surrey, UK; CTI, Greece;
Preobrazba mesta za digitalno prihodnost, Ana Seliškar, Mestna občina Ljubljana
Nadgradnja in avtomatizacija cestnega prometa v MO Maribor, Tomaž Vrčko, Iskra Sistemi, d.d., Ljubljana

10:00—10:30 Odmor

10:30—12:00
2. sekcija – Tehnologije in storitve pametnih mest
Predstavitev projekta Wi—Fi MOL, Rudolf Sušnik, Ljubomir Oberski, Telekom Slovenije, d.d.
Sodobne storitve mestnih omrežij – primer MOL, Damijan Markovič, NIL d.o.o., Ljubljana
112 ne samo klic v sili, Boštjan Tavčar, Uprava RS za zaščito in reševanje, Ljubljana

12:00—13:00 Kosilo

13:00—14:30
3. sekcija – Rešitve za pametna mesta
Pametna uporaba virov in varovanje (varstvo) okolja, Gregor Lončar, IBM Smart Cities Smart Water Management
Urbanost in SAP, Tomaž Breznik, SAP Slovenija
Upravljanje stvari v pametnih mestih, Andrej Planina, Gašper Pintarič, Špica International, d.o.o.; Mihael Mohorčič, Miha Smolnikar, Institut “Jožef Stefan”; Mojca Volk, Klemen Peternel, Andrej Kos, LTFE, Fakulteta za elektrotehniko

14:30—15:00 Odmor

15:00—16:30
4. sekcija – Upravljanje v pametnih mestih
From Sensors to Real-time Analytics Carolina Fortuna, Marko Grobelnik, Jozef Stefan Institute, Ljubljana, Slovenia
Sistem video detekcije za razpoznavanje karakteristik prometnega toka v križiščih, Jure Pirc, Traffic design d.o.o., Ljubljana
Uporaba video senzorjev in video analize pri spremljanju pretoka prometa in ljudi v pametnih mestih, Janez Zaletelj, Jurij F.Tasič, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, Ljubljana, Robert Rijavec, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Ljubljana

16:30—17:00 Zaključek in žrebanje anketnih listov