Program 33. delavnice

Vitel_logo1

 

33. delavnica o telekomunikacijah VITEL 2017

PROGRAM

 

Ponedeljek, 22. maja 2017

 
08:15—08:45         Registracija udeležencev

08:45—09:15         Uvodni in pozdravni nagovor

Ana Robnik, vodja programskega odbora

Marko Grobelnik, digitalni glasnik

9:15—10:30           1. SEKCIJA

P01 – Towards 5G Software-Defined Ecosystems – Antonio Manzalini, Telecom Italia, Alojz Hudobivnik, AH.TS
P02 – Shifting radio access layers towards 5G, The 5G radio access basic principles and challenges – Srđan Knežević, Ericsson

10:30—11:00          Odmor

11:00—12:30          2. SEKCIJA

P03 – Zagotavljanje storitev za zaščito in reševanje v okoljih 5G – Urban Sedlar, Luka Koršič, Mojca Volk, Janez Sterle, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani
P04 – Povezovanje naprav v heterogenih in zgoščenih komunikacijskih okoljih omrežij 5G – Andrej Hrovat, Carolina Fortuna, Mihael Mohorčič, Institut Jožef Stefan
P05 – The strategic research and innovation agenda for pervasive mobile virtual services – Felipe Gil-Castiñeira; Francisco J. González-Castaño, University of Vigo

12:30—13:30           Kosilo

13:30—15:00          3. SEKCIJA

P06 – Pogledi SOEK na predlagano reformo regulativnega okvirja Evropske komisije v zvezi s spektrom – Katja Mohar Bastar, SOEK
P07 – Slovenska iniciativa 5G – Meta Pavšek Taškov, AKOS
P08 – IoT senzorska omrežja za pametna mesta – Marjan Turk, Direktorat za informacijsko družbo

15:00—15:30          Odmor

15:30—16:45          4. SEKCIJA

P09 – Koraki do uresničitve vizije 5G – Janez Öri, Ana Robnik, Simon Čimžar, Iskratel
P10 – Optoelektronske tehnologije v 5G (FiWin5G) – Boštjan Batagelj, Tomi Mlinar, Mehmet Alp Ilgaz, Fakulteta za elektrotehniko
P11 – Razvoj 5. generacije mobilnih komunikacij – Matjaž Beričič, Patrik Ritoša, Pavel Kralj, Iztok Saje, Peter Zidar, Telekom Slovenije

17:00—19:00           OKROGLA MIZA: Slovenska iniciativa 5G (AKOS, Ericsson, Iskratel, Telekom Slovenije, URSZR)

19:00-22:00            Družabno srečanje

 

Torek, 23. maja 2017

 

 9:00—10:30           1. SEKCIJA

P12 – From Broadband to 5G – Damjan Slapar, Gašper Jezeršek, Ana Robnik, Iskratel
P13 – 5G Systems: Enabling the Transformation of Industry and Society – László Szilágy, Ericsson Hungary
P14 – 5G Use Cases, Requirements and Radio Network Evolution – Vladimir Petrić, Nokia

10:30—11:00           Odmor

11:00—12:30           2. SEKCIJA
P15 – 5G in smart grids – a use case of deployment and economical aspects – Maja Kernjak-Jager, Tomaž Mohar, Radovan Sernec, Andrej Souvent, EIMV
P16 – Samovozeča vozila – Roman Šimenc, Autocommerce / Daimler AG
P17 – 5G in multimedijske vsebine na področju javne varnosti – Franc Dolenc, Mirko Orehek, Roman Uršič, Mediainteractive, Mitja Mohor, Zdravstveni dom Kranj

12:30—13:30            Kosilo

13:30—15:00           3. SEKCIJA
P18 – Varnostna razsežja interneta stvari (IoT) – Uroš Svete, Klemen Kovačič, Fakulteta za družbene vede, Obramboslovni raziskovalni center
P19 – Unlocking Wideband 5G – Mirko Ivančič, Amiteh
P20 – 5G – infrastruktura za napredne storitve javne varnosti, zaščite, reševanja in pomoči – Boštjan Tavčar, Uprava RS za zaščito in reševanje