Program 29. delavnice

PROGRAM 29. DELAVNICE O TELEKOMUNIKACIJAH VITEL 2013

Ponedeljek, 27. maja 2013

9:00—10:30, 1. sekcija
Digitalna agenda, Nikolaj Simič, Sikom
Primeri dobrih praks gradnje odprtih širokopasovnih omrežij – projekt ENGAGE, Andrej Kos, LTFE
Open Networks, Marco Forzati, ACREO

10:30—11:00 Odmor

11:00—12:30, 2. sekcija
The evolution of fiber networks in Finland, Elina Koivisto, Network cooperative Kuuskaista
Open optical networks, Mathias Nass, FTTH Council
Get to Fast, Faster – combining Vectoring and Fiber to deliver more broadband, to more subscribers Stefaan Vanhastel, Alcatel-Lucent

12:30—13:30 Kosilo

13:30—15:00, 3. sekcija
Optimal Model for Digital Agenda Europe Broadband Targets Fulfilment in Rural Areas of Slovenia, Matjaž Pogačnik, Telekom Slovenije
Osnutek strategije razvoja elektronskih komunikacij v Republiki Sloveniji, Marjan Turk, Direktorat za informacijsko družbo
Vloga regulatorja pri razvoju infrastrukture, Tanja Muha, APEK

15:00—15:30 Odmor

15:30—17:30, 4. sekcija
Stanje širokopasovnega dostopa v Sloveniji in dileme njegove regulacije, Damir Cibic, Ekonomska fakulteta
Stanje optičnega omrežja v Evropi, Špela Kern, Iskratel
Izkušnje gradnje odprtih širokopasovnih omrežij na belih lisah in prihodnji izzivi, Mojca Jarc, Direktorat za informacijsko družbo
To fiber or not to fiber, Goran Živec, Vahta

18:00-20:00 Večerja

Torek, 28. maja 2013

08:30—10:00, 1. sekcija
Možnosti zagotavljanja ciljev digitalna agende, Katja Mohar Bastar, APEK
Pouporaba obstoječe infrastrukture za doseganje ciljev Digitalne, Agende Vesna Prodnik Pepevnik, Vafer
Vloga VDSL v dostopovnih omrežjih naslednje generacije, Anton Umek, Fakulteta za elektrotehniko

10:00—10:30 Odmor

10:30—12:00, 2. sekcija
Boosting VDSL2 Bit Rates with Vectoring – Obstacles of vectoring implementation, Rok Čotić, Telekom Slovenije
Multipleksiranje optičnih signalov v mestnih dostopovnih omrežjih, Klaus Samardžić, Smartcom
Kabelska omrežja, Vasja Krotko, Telemach

12:00—13:00 Kosilo

13:00—14:30, 3. sekcija
Brezžične alternative za premostitev širokopasovne verzeli, Tomi Mlinar, Boštjan Batagelj, Fakulteta za elektrotehniko
LTE – Prve izkušnje in pričakovanja, Iztok Saje, Telekom Slovenije
Broadband Satellite Access, Stefano Zara, Skylogic

14:30—15:00 Odmor

15:00—16:30, 4. sekcija
Kabelska omrežja 21. stoletja, Darko Gradišnik, GVO
Več kot samo Internet, Boštjan Tavčar, URSZR
TV-WEB ali kako lahko HbbTV standard pripomore k ciljem Digitalne Agende, Miha Krišelj, Matevž Pogačnik, Rok Žurbi, Jože Guna, Klemen Pečnik, Openlab

16:30—17:00 Zaključek in žrebanje anketnih listov