Program 35. delavnice

Vitel_logo1

35. delavnica o telekomunikacijah VITEL 2019, Brdo pri Kranju, 20. – 21. maja 2019


PROGRAM


Ponedeljek, 20. maja 2019


08:00—09:00         Registracija udeležencev

09:00—09:15         Uvodni in pozdravni nagovor

U – Ana Robnik, SIKOM

P – Jadran Lenarčič, INSTITUT JOŽEF STEFAN

9:15—10:45           1. SEKCIJA

P01 – The next IoT: Internet of Transformation – Nenad Gligorič, Srdjan Krčo, DunavNET in Miloš Lončar, MICROSOFT
P02 – Pogled podjetij na internet vsega – miti in resnice – Andrej Planina, ŠPICA INTERNATIONAL

10:45—11:15          Odmor

11:15—12:45          2. SEKCIJA

P03 – Predlog poenotenega zbiranja in ponovne uporabe podatkov s pomočjo integracijske platforme IoT – Egon Milanič, Jurij Dolžan, MJU-Direktorat za informacijsko družbo
P04 – Slovenska iniciativa 5G – spekter za vertikale in IoT – Janja Varšek, Meta Pavšek Taškov, AKOS
P05 – Internet vsega – zlato industrijskih vertikal – Gorazd Kovačič, Ana Robnik, Rene Benassi, Peter Metljak, Grega Prešeren, ISKRATEL

12:45—14:00           Kosilo

14:00—15:00          3. SEKCIJA

P06 – Varnostna arhitektura 5G za internet stvari – Janez Sterle in Luka Koršič, INTERNET INSTITUTE, Urban Sedlar in Mojca Volk, FAKULTETA ZA ELEKTROTEHNIKO
P07 – Ohranjanje zasebnosti v Internetu stvari s pomočjo funkcijskega šifriranja – Miha Stopar, XLAB

15:00—15:30          Odmor

15:30—16:30          4. SEKCIJA

P08 – Uporaba tehnologij IoT v elektroenergetiki – Andrej Souvent, EIMV, Uroš Salobir, ELES 
P09 – Internet vsega v železniškem okolju – Jože Urbanc, DRI

17:00—19:00           OKROGLA MIZA: “Uporabna vrednost tehnologije IoT – za koga in v kakšen namen”

19:00-21:00            Družabno srečanje


Torek, 21. maja 2019


 9:00—10:30           1. SEKCIJA

P10 – Razvoj omrežja IoT Telekoma Slovenije IoT – Andrej Kranjčević, Marjan Muršec, TELEKOM SLOVENIJE
P11 – Mobilni internet stvari- Božo Mišović, Andrej Souvent, EIMV
P12 – Critical Machine Type Communication in 5G Networks – Benedek Kovacs, ERICSSON

10:30—11:00           Odmor

11:00—12:00           2. SEKCIJA

P13 – Ugotavljanje skladnosti naprav z vgrajenim radijskim oddajnikom – Andrej Škof, SIQ
P14 – Merjenje ključnih parametrov naprav IoT – Mirko Ivančič, AMITEH

12:00—13:00            Kosilo

13:00—14:30           3. SEKCIJA

P15 – Referenčno pametno mesto Novo mesto in osrednja komunikacijska postaja za pametna mesta – Gregor Grkman, Robert Richter, TELEKOM SLOVENIJE
P16 –  Gradniki pametnih mest prihodnosti – Janez Križan, A1 Slovenija
P17 – Razvoj enotne platforme gradnikov za podporo aplikacije ‘pametni dom’ – Aljoša Hecl, Iskra, PE MIS

14:30—15:00            Odmor

15:00—16:00           4. SEKCIJA

P18 – Pametni sistem integriranega zdravstva in oskrbe – Marjeta Pučko in Bojan Jurca, TELEKOM SLOVENIJE
P19 –  The Digital Telecommunications Industry: Unlocking New Business Value with Intelligent Technology – Jelena Ilić, SAP CEE