PROGRAM DELA

Program dela društva v obdobju 2015-2019

Sodelovanje s sorodnimi organizacijami in organizacija dogodkov:

• Sodelovanje z domačimi strokovnimi organizacijami in podjetji (predlogi – EZS, Uni LJ in Uni MB, DID, AKOS).
  • Sodelovanje članov z mednarodnimi strokovnimi organizacijami (predlogi – FEANI inženirske izkaznice, IEEE-COMSOC).
  • Organizacija strokovnih dogodkov:
    • priprava dogodkov VITEL,
    • priprava okroglih miz,
    • priprava dogodkov v sodelovanju z IEEE-COMSOC,
    • priprava javnih obravnav aktualnih tem s področja elektronskih komunikacij,
    • priprava strokovnih ekskurzij.
  • Spletna stran društva SIKOM in dogodkov VITEL ter informiranje članov ter strokovne javnosti.

Strokovne dejavnosti:

• Projektiranje elektronskih komunikacijskih omrežij – priprava predpisov in sodelovanje pri izvedbi.
  • Sodelovanje pri pripravi zakonskih in podzakonskih aktov s področja elektronskih komunikacij, informacijske družbe in elektronskih medijev.
  • Priprava tehničnih predpisov s področja elektronskih komunikacij, informacijske družbe in elektronskih medijev.
  • Priprava in prevajanje standardov s področja IKT.

Okrogle mize:

• Okrogle mize in debatni večeri predvidoma na 3—4 mesece,
    vabljeno članstvo in zainteresirana javnost.

Sestanki članstva in organov društva:

• Občni zbor Slovenskega društva za elektronske komunikacije SIKOM.
  • Seje (vsaj dve na leto) Izvršilnega odbora društva za reševanje tekočih vprašanj in potrjevanje članstva.

Druge dejavnosti:

• Priprava spletne strani društva SIKOM.
  • Prenova celostne podobe društva SIKOM.
  • Izdaja članskih izkaznic za člane društva SIKOM.
  • Organizacija spletnih klepetalnic na teme delovanja društva SIKOM.