Program 32. delavnice

Vitel_logo1

 

 

32. delavnica o telekomunikacijah VITEL 2016

PROGRAM

Ponedeljek, 16. maja 2016

08:00—09:00 Registracija udeležencev

09:00—09:15
Pozdravni nagovor: Violeta Bulc, Evropska komisija

9:15—10:45 1. sekcija
Ali bi Charlie Chaplin v pametnih omrežjih našel nov navdih?, Ana Robnik, Iskratel
Razvoj časovno kritičnih in samo-prilagodljivih aplikacij v oblaku, Vlado Stankovski, UL FGG; Marko Bajec, UL FRI
Pametna omrežja v slovenski logistiki “, Andrej Planina, Špica International

10:45—11:15 Odmor

11:15—12:30 2. sekcija
Državni računalniški oblak in prenova omrežja HKOM, Jurij Bertok, Mišo Vukadinović, Marko Erjavec, MJU
Cross-lingual Global Media Monitoring, Marko Grobelnik, Gregor Leban, Blaž Fortuna,Aljaž Košmerlj, Blaž Novak, Institut Jožef Stefan

12:30—13:30 Kosilo

13:30—15:00 3. sekcija
LTE – tehnologija pametnih omrežij na področju zaščite in reševanja, Boštjan Tavčar, URSZR
Smart Networks for the Networked Society – IoT specific requirement and use cases, Martin Mellor, Ericsson
Določitev uporabniškega mnenja s podatkovnim rudarjenjem IPTV-podatkov, Matej Kren, Urban Sedlar, Janez Bešter, Andrej Kos, LTFE

15:00—15:30 Odmor

15:30—16:45 4. sekcija
Z glavo v oblaku, trdno na tleh: elastična infrastruktura za storitve prihodnosti, Ana Robnik, Tomo Bogataj, Jože Orehar, Primož Švigelj, Ignac Zupan, Iskratel
Network Analytics – Core Data & Architecture Considerations, James O’Brien, IBM
Demystifying IoT, Bojan Radulovič, NIL

16:45—17:00 Odmor

17:00—19:00
Pametna infrastruktura za digitalizacijo Slovenije, Marjan Turk
OKROGLA MIZA: Digitalna Slovenija 2020
udeleženci: Marjan Turk, Marko Anžič, Ana Robnik, Alan Pavlič, Nikolaj Simič-moderator

19:00-22:00 Družabno srečanje

Torek, 17. maja 2016

9:00—10:30 1. sekcija
Vpliv naprednih tehnologij in principov, ki omogočajo gradnjo pametnih omrežij, Piotr Kędra, Brocade
5G in kritične komunikacije Tomi Mlinar, FE
Uvedba storitve eCall kot evolucijska faza na poti v NG112, Gorazd Novak, Ana Robnik, Iskratel, Marko Podberšič, Boštjan Tavčar, URSZR, Andrej Kranjčević, Telekom Slovenije

10:30—11:00 Odmor

11:00—12:30 2. sekcija
Pametna omrežja v jedrskih pospeševalnikih, Jože Dedič, Žiga Kroflič, Mark Pleško, Rok Štefanič, Klemen Žagar, COSYLAB
Multi utility communication solutions for last mile in post 2G era: Mobile vs. ISM, Radovan Sernec, Božo Mišovič, Projekt IP, Andrej Souvent, EIMV
Zasnova pametnega omrežja za učinkovito upravljanje zgradb, Igor Godec, PROF.EL, Robert Rozman FRI LJ

12:30—13:30 Kosilo

13:30—15:00 3. sekcija
Vstavljen SIM kot privzeta izbira za identificiranje mobilnih naprav IoT, Simeon Lisec, Telekom Slovenije
Meritve za testiranje omrežij prihodnosti, Arno Holl, Rohde & Schwarz
Precision Time Protocol in Communication Networks, Sylvestre Kiss, Oscilloquartz

15:00—15:30 Sklepne misli delavnice in žrebanje anketnih listov

15:30—16:00 Obeležitev svetovnega dneva telekomunikacij in informacijske družbe